• Wigilie klasowe i Konkurs Kolęd i Pastorałek

• Dzisiaj w szkole odbyły się wigilie klasowe z wychowawcami oraz Koncert Kolęd i Pastorałek, w którym wzięli udział uczniowie klas 1-8 oraz dyrekcja. Wydarzenia te wprawiły nas w świąteczny nastrój.

• List od św. Mikołaja

• Dziś na dzieci z grupy "Jeżyki" czekała niespodzianka. Podczas nieobecności przedszkolaków w sali zawitał do nas sam św. Mikołaj. Rozczarowany faktem, że dzieci nie ma, zostawił nam miły prezent oraz list-wideo z wiadomością. Dzieci były bardzo podekscytowane, oglądając film z domu Mikołaja ale też mocno zdziwione faktem, że ma on nasze zdjęcia. Bardzo długo zastanawiały się, jak to możliwe, że Mikołaj tak dużo wie o naszej grupie i że zna każde dziecko:)

• II Przedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

• Dnia 21.12.2023 r. odbył się II Przedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Przedszkolaki z grup przedszkolnych "Smerfy', "Jeżyki", "Pszczółki" i "Sówki" zaprezentowały swoje talenty wokalno-taneczne, podtrzymując tym samym tradycję śpiewania kolęd pastorałek. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem uczyły się wybranych utworów pod kierunkiem swoich wychowawczyń aby tego dnia wystąpić jak najpiękniej. Uroku występom dodały piękne stroje oraz dekoracja sceny. Naszą uroczystość swoją obecnością uświetnili: pan dyrektor Ryszard Rozwadowski, pan wicedyrektor Dariusz Piszcz oraz pani Elżbieta Szadkowska.

• Wycieczka do Centrum Morskiego w Szczecinie

• We wtorek większość uczniów z klas 4-7 wzięło udział w wycieczce do Centrum Morskiego w Szczecinie. Dzieci miały okazję zobaczyć i spróbować działania niektórych urządzeń i zagadnień związanych z tematyką morską oraz obejrzeć w Planetarium film Explorer. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że bardzo im się podobało. Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego dnia.

• Zajęcia z Ozobotami

• We wtrorek przedszkolaki z grupy "Pszczółki" mieli okazję poznać Ozobota. Podczas zajęć przedszkolaki układali trasę z drewnianych puzzli, a nastęnie obserwowali jak robot pokonuje wykonaną trasę. Były wyścigi robotów grupy chłopców i dziewczynek i konkurs na najdłuższą trasę.

Sprzęt zakupiony w ramach projektu "Laboratorium Przyszłości".

• Zajęcia świąteczne

• W grudniu podczas zajęć uczniowie mieli okazję wykorzystać sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratorium Przyszłości. Uczniowie wykonywali ozdoby świąteczne, które ozdobiły choinkę szkolną oraz stroiki świąteczne znajdujące się w świetlicy szkolnej.

• Warsztaty klasy 3a

• Dnia 15.12. uczniowie klasy 3a wzięli udział w warsztatach decoupage, prowadzonych przez panią Sylwię Leszczyszyn. Uczniowie stosując poznaną metodą, przygotowali świąteczne upominki dla swoich bliskich.

• Światowy Dzień Walki z HIV/AIDS

• W związku z obchodami Światowego Dnia Walki z HIV/AIDS uczniowie z klas 8 wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzy o HIV i AIDS. Najlepszy wynik uzyskały Nikola Bukała (kl.8b) i Nikola Kozłowska (kl. 8a). Kolejne miejsce należy do Aleksandry Kwaśnej- Kalinowskiej (kl.8b) i Huberta Szredera (kl.8b). Serdecznie gratulujemy! Duże podziękowania należą się także dziewczętom, które przygotowały plakaty na ten dzień: Nikola Kozłowska, Hania Krzywiec, Milena Kutkowska, Natalia Kisielewska, Nikola Bukała, Julia Mądrzyk, Ewa Markowska i Ola Kwaśna- Kalinowska.

• Warsztaty w grupie Jeżyki

• W grupie przedszkolnej "Jeżyki" odbyły się warsztaty zdobienia mydełek metodą decoupage, które poprowadziła p. Sylwia Leszczyszyn. Dzieci miały okazję obejrzeć przedmioty ozdobione w ten sposób a następnie samodzielnie wykonały mydełka, które pięknie zapakowane zabrały do domu. Dziękujemy p. Sylwii za zaangażowanie, cierpliwość i przekazaną nam wiedzę:)

• Akcja

• Przez cały miniony tydzień wolontariusze SKC zbierali w naszej szkole pieniądze dla pogorzelców z naszej gminy. Udało się uzbierać 1285,17zł. Wielu uczniów i pracowników dorzuciło swoją cegiełkę, za co serdecznie dziekujemy. Warto być dobrym.

Pieniądze przekazali wolontariusze. Pani Małgosia podziękowała prze radiowęzeł osobiście wszystkim Pomocnikom Świętego Mikołaja.

• Wyjście klasy 2a

• W piatek 8 grudnia Państwo Siubdzia zaprosili klasę 2a do Lodziarni pod palemką na poczestunek - goracą czekoladę i herbatkę z pomarańczą i cynamonem. W ramach podziekowania dzieci ustroiły choinkę ozdobami, które  wykonały samodzielnie na lekcji plastyki. Wszyscy delektowaliśmy się ciepłymi napojami, a koledy i pięknie przystrojona choinka wprowadziły nas w świąteczny nastrój.

• Mikołajki w klasie 2a

•

6 grudnia do klasy zawitały elfy z mega niespodzianką. Dzieci obejrzały film personalizowany ze zdjęciami klasy, który dostarczył wiele radości i wzruszeń. Były też konkursy i upominki od Świetego Mikołaja

• Lekcje pływania

• Dnia 07.12 uczniowie klasy 3a w ramach programu edukacyjno- profilatycznego "Uczymy się pływać" wzięli udział w pierwszych zajęciach nauki pływania. Program realizowany będzie w każdy czwartek do końca kwietnia.