• Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1

w Sławoborzu

ogłasza nabór dzieci w wieku

3 – 6 lat do oddziałów przedszkolnych

w dniach od 01.03 do 16.03.2023r.

Druk zgłoszenia można pobrać

w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku

w godz. 800 – 1500

oraz na stronie internetowej szkoły:

www.spslawoborze.edupage.org

Formularz - Formularz_zapisu_do_oddzialu_przedszkolnego.pdf​​​​​​​

• Zajęcia z obwodami elektrycznymi

• Na zajęciach z techniki uczniowie mieli możliwość korzystania z zestawów do tworzenia obwodów elektrycznych. Podczas pracy uczniowie stworzyli obwody z dzwonkiem, z wiatrakiem z diodami.

Zestawy zakupione w ramach projektu #LaboratoriumPrzyszłości.

• Zajęcia z długopisami 3D.

• Świetną możliwością rozwijania kreatywności są długopisy 3D, które wykorzystane były na zajęciach w klasie 5 podczas omawiania tematów związanych z tworzywami sztucznymi.

Podczas zajęć z techniki uczniowie tworzyli projekty za pomocą długopisów 3D zakupionych w ramach projektu #LaboratoriumPrzyszłości.

• Zajęcia z techniki

• Przed feriami uczniowie klasy 5a mieli możliwość rozwijania swojej kreatywności poprzez ponowne wykorzystanie materiałów z tworzyw sztucznych (butelki plastikowe, nakrętki). Uczniowie na zajęciach tworzyli swoje ekostworki, ekozwierzaki. Uczniowie do łączenia elementów korzystali ze sprzętu z #Laboratoriumprzyszłości.

• Drukarka 3D

• Na zajęciach matematyki w klasach 6 wykorzystano drukarke 3D do wydrukowania pomocy matematycznej, która pomoże łatwiej wytłumaczyć uczniom jak w praktyce wyglądają osie układu współrzędnych.

Wykorzystano drukarkę 3D zakupioną w ramach projektu #Laboratoriumprzyszłości.

• Bal karnawałowy w przedszkolu.

• Piżama Party- bal karnawałowy w przedszkolu! Co to był za udany, fajny bal Radość na twarzach dzieci - bezcenna.

Dziękujemy serdecznie rodzicom za zaangażowanie

• Konkurs "Bitwa na daty"

• W dniu dzisiejszym uczniowie klas 8 stoczyli konkurs "Bitwę na daty". W konkursie zorganizowanym przez p. Małgorzatę Szaniawską oraz Beatę Żuromską uczestnicy wykazali się znajomością dat z historii Polski oraz historii powszechnej.

I miejsce zajęła Kaja Huzarewicz uczennica kl.8b, która w najkrótszym czasie uzyskała 92% poprawnych odpowiedzi. Na podium znalazły się również Jessica Dyguda oraz Maja Buczek uczennice klasy 8a.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy

• Zabawa karnawałowa

• Dzisiaj długo oczekiwany w szkole dzień - zabawa karnawałowa. Jako pierwsi zaczęli przedszkolaki.

• Bezpieczne ferie

• Dziękujemy Policji, Straży Pożanej i Nadleśnictwu Gościno za spotkanie profilaktyczne "Bezpieczne ferie".

zdjecia:  p. Jolanta Kucharska i p. Tomasz Brycki

• Mistrzostwa Powiatu Świdwińskiego w unihokeja

• W poniedziałek 6.02 reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu Świdwińskiego w unihokeja. Mamy ogromny zaszczyt i radość ogłosić, że dziewczynki zdobyły I miejsce do turnieju przygotował p. Mirosław Kamiński, a chłopcy IV przygotował p. Łukasz Bocheński. Serdecznie gratulujemy

• Klasa 2b programuje z Photonem i Rocky.

• W roku szkolnym 2022/23 podzcas zajęć rozwijających zainteresowania uczniowie klasy 2b uczyli się programowania i logicznego myślenia z pomocą „Photona” i Rocky.

Robotem można sterować za pomocą tabletu, na którym zainstalowana jest aplikacja. Dzieci najlepiej uczą się poprzez eksperymentowanie z czymś, a Photon został stworzony do tego celu. Photon wspiera dzieci w rozwoju podstawowych umiejętności naszych czasów. Pomaga im rozwijać kreatywność, zdolność logicznego myślenia, poznawanie podstaw programowania i zrozumienie działania czujników, w które jest wyposażony. Photon wyposażony jest w aż 10 czujników, pozwalających na interakcję robota z otoczeniem. Dzięki nim może m.in. wykryć dotyk, światło, przeszkody czy dźwięk.

Uczniowie bardzo szybko opanowali podstawy potrzebne do obsługi robota. Śmiechom i radości nie było końca.

Roboty zakupione w ramach programu #Laboratoriumprzyszłości.

M. Bonalska

• Czekoladowy autobus

• Piątek, 03.02 był dniem wyczekiwanym przez uczniów klas 3a, 3b, 2a oraz przedszkolaków. Dzieci nie mogły doczekać się "czekoladowego autobusu". Warsztaty zaczęły się od poczęstunku czekolady. Dzieci tworzyły i ozdabiały swoje czekoladowe kompozycje, wykazując się przy tym kreatywnością. Na koniec warsztatów każdy dostał pudełko, do którego spakował swoje czekoladowe wyroby. Oczywiście nie zabrakło dyplomów "Mistrza czekolady".

• Lekcja z robotami w klasie 3a

• Dzisiaj klasa 3a odwiedziła pracownię informatyczną. Podczas zajęć uczniowie programowali roboty Photon, układali z puzzli drogę dla ozobota, a wszystko dzięki  #Laboratoriumprzyszłości.