• Wizyta na Politechnice Koszalińskiej - Festiwal Nauki

          • 29 września uczniowie klas 8ab uczestniczyli w Festiwalu Nauki na Politechnice Koszalińskiej. Celem tego przedsięwzięcia było popularyzowanie nauki i udostępnianie wiedzy w sposób zrozumiały oraz atrakcyjny. Podczas festiwalu uczniowie mieli okazję uczestniczyć w: warsztatach, pokazach, wykładach oraz konkursach i zabawach edukacyjnych.

            Uczniowie uczestniczyli m. in. w wykładach: Wizerunek w sieci, Mózg na zakupach, czyli jak zrozumieć klienta i na tym zarobić.

            W pokazach i laboratoriach: Odkryj świat zapachów, Zastosowanie kamery termowizyjnej, Wyemituj swój kolor – pomieszaj RGB, Zabawa z elektroniką (wyścigi LED, pojazdem zdalnie sterowanym oraz torem przeszkód), Prezentacja osiągnięć studenckiego koła „Pasjonatów Elektroniki”, Pierwsza lekcja języka hiszpańskiego, Roboty przemysłowe.

            Na sam koniec uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w pokazie świateł laserowych z efektami specjalnymi.

          • Dzień głośnego czytania - Rok Romantyzmu Polskiego

          • Z okazji, obchodzonego dzisiaj, Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Roku Romantyzmu Polskiego uczniowie z klas 5 i 7 przygotowali krótki występ, podczas którego czytali dwa utwory Adama Mickiewicza: "Powrót taty" oraz "Pani Twardowska". Tym samym pokazujemy, że głośne czytanie ma sens i zachęcamy do praktykowania tej tradycji nie tylko dzisiaj

          • Dzień głośnego czytania w grupach 4-5 latków.

          • Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przedszkolaki z grup 4- i 5-latków spotkały się na wspólnym czytaniu bajki „Jesienne ludziki”. Dzieci wysłuchały utworu, czytanego przez nauczycielkę a potem wspólnie wykonały swoje kasztanowe i żołędziowe figurki. Był też czas na wspólną zabawę z kolegami i koleżankami .

          • Dzień jabłka u 4-latków

          • Przedszkolaki z grupy 4-latków już po raz kolejny świętowały „Dzień jabłka”. Dzieci bawiły się w różnorodne zabawy dydaktyczne, dotyczące jabłek, wykonywały prace plastyczne i brały udział w jabłuszkowych zawodach. Nie obyło się również bez oglądania, opisywania i smakowania tych pysznych owoców- i to w dodatku w różnych postaciach.

          • Dzień jabłka u 3-latków

          • Grupa 3-latków świętowała dzisiaj "Dzień Jabłka". Dzieci poszerzały wiedzę na temat tego owocu, poznawały różne jego gatunki, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek, próbowały musu jabłkowego, jadły jabłka, piły sok. Grupa na koniec wykonała pracę plastyczną. Dzieci miały możliwość spacerowania po bardzo nietypowej ścieżce-"Jesiennej ścieżce sensorycznej". Jest to tor dla dzieci, który ma za zadanie rozwijanie zmysłu dotyku oraz motoryki dużej, równowagi i koordynacji ruchowej a także stymulowanie receptorów znajdujących się na nogach.

          • "Laboratorium przyszłości"

          • Nasze pierwsze działania ze sprzętem z #Laboratoriumprzyszłości – były zajęcia z długopisami 3D, klockami Lego Spike Essential, giga klockami, puzzlami dla Ozobotów, a także budowa robota Krypton 2. A to jeszcze nie koniec..

          • Zajęcia z robotem Photon.

          • Oto nasza dalsza przygoda z pomocami zakupionymi w ramach projektu #Laboratorium przyszłości. Dzisiejsze zajęcia umilał nam Photon Robot. Zadaniem uczniów było rozwiązywanie zadań na tabletach. Za poprawne wykonanie zadania, robot odwdzięczał nam się muzyką, sekwencją ruchów oraz świateł. Uczniowie mogli rozwijać swoją pomysłowość, umiejętność logicznego myślenia, orientację przestrzenną a także cierpliwość w oczekiwaniu na swoją kolej.

          • Lekcja biologii w klasie 5

          • Dziś uczniowie klasy 5a na lekcji biologu mieli okazję popracować z mikroskopem i zobaczyć to czego nie widać  ludzkim okiem.Wszyscy byli bardzo zaangażowani i z zaciekawiem oglądali preparaty pod mikroskopem.

          • Samorząd Uczniowski

          • Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego w Publicznej Szkole Podstawowej w Sławoborzu w roku szkolnym 2021/2022. 

            1. Kaja Huzarewicz

            2. Filip Starczynski

            3. Izabela Zajączkowska

            4. Magdalena Wasińska

            5. Hanna Krzywiec

            6. Julia Bredla

            7. Hubert Chmal

            8. Karolina Książek

            9. Tomasz Troczyński

            10. Michalina Kukla

            Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy przyjemnej pracy na rzecz społeczności uczniowskiej.

          • Zajęcia w klasie 3b

          • Dzięki projektowi #Laboratorium przyszłości  uczniowie klasy 3B uczestniczący w zajęciach rozwijających mogli zapoznać się z robotem edukacyjnym Ozobot. 
            Ozobot  w dniu dzisiejszym zabrał uczniów klasy 3B w niesamowitą przygodę programowania.Uczniowie biorący udział w zajęciach  dowiedzieli się, jak należy posługiwać się ozobotem, że jest on robotem, który podąża za linią, spełniającą określone warunki. Dzieci poznały sekwencje kolorów dla kodów: „pauza 3 sekundy”, „turbo”, „tornado” i przekonały się że programować można nawet bez użycia komputera czy tabletu, wystarczy, że uruchomimy swoją wyobraźnię i  zechcemy podjąć wyzwanie udziału w twórczej zabawie.
            Największą frajdą było tworzenie własnych ścieżek z kolorowych bloczków-puzzli, po których porusza się ozobot.  
            Zajęcia bardzo podobały się uczniom. Nikt nie pomyślał, że programowanie może dawać tyle pozytywnych emocji i wrażeń, a zarazem być świetną zabawą.

          • Biegi przełajowe

          • W piątek, 23 września odbyły się Szkolne Biegi Przełajowe. Jest to jesienna tradycji od wielu lat. Gratulujemy wszystkim, którzy mieli odwagę się sprawdzić, podziwiamy zwycięzców.

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

          • Dzisiaj w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uświadamiają one uczniom, że mają realny wpływ na pracę w szkole, uczą m.in. demokracji, zachowania w określonych sytuacjach oraz współpracy w zespole. W tym roku opiekunami Samorządu zostali pani Anna Czajka oraz pan Łukasz Bocheński.

          • Dzień Przedszkolaka w grupie 3-latków

          • „Każdy przedszkolak dobrze wie, kiedy 20 września zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

            Dzień Przedszkolaka w grupie 3-latków upłynął pod znakiem dużej ilości zabaw ruchowych, piosenek i tańców. Dzieci z radością uczestniczyły we wspólnej zabawie. Nasza grupa wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką”. Zadaniem było wspólne odśpiewanie piosenki „Dziecięce marzenia". Tego dnia również wzięliśmy udział w @Wyzwanie Dzień Przedszkolaka. Stworzyliśmy szablon drzewa. Ozdobiliśmy go dłońmi dzieci. Do zabawy dołączyli wszyscy pracownicy przedszkola, którzy również odbili swoje dłonie. Zwieńczeniem tego dnia były pamiątkowe zdjęcia i poczęstunek. W naszym przedszkolu święto dzieci dostarczyło im wielu miłych wrażeń i na pewno będą je długo i ciepło wspominać. Radość i uśmiech na twarzach przedszkolaków to również nasza - pracowników przedszkola -satysfakcja.

          • Dzień Przedszkolaka w grupie 4-latków

          • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które już na stałe wpisało się do kalendarza przedszkolnych imprez. Przedszkolaki z grupy 4-latków obchodziły je w balowych nastrojach, tańcząc i bawiąc się wspólnie z kolegami i koleżankami. Przedszkolaki uczestniczyły w grze typu podchody- i aby odnaleźć pamiątkowe upominki musiały podążać za wskazówkami i wykonywać różne zadania. Wskazówki były umieszczone w zaskakujących miejscach (nawet pod dywanem) – jednak dzieci poradziły sobie świetnie ze wszystkimi zadaniami i szybko odnalazły prezenty. To był dzień pełen wrażeń- jak zresztą każdy dzień, spędzony w przedszkolu.

          • Dożynki w Powalicach i Brzeźnie

          • 3 września na Sołeckich Dożynkach w Powalicach i 17 września na Powiatowych Dożynkach w Brzeźnie nasi uczniowie z klas 1-8 (a nawet 4 letnia Ala Tyma) zaprezentowali ludowy taniec Trojak. Występ tak się spodobał, że dzieci, na prośbę publiczności, wystąpiły jeszcze raz. Naszą uzdolnioną grupę przygotowała pani Ewa Horanin.

          • 4-latki poznają szkołę

          • Grupa 4-latków rozpoczęła rok szkolny od utrwalenia wiedzy o swoim przedszkolu i jego najbliższej okolicy. Z tej okazji dzieci wraz z wychowawczynią wybrały się na krótką wycieczkę, by obejrzeć nieznane nam miejsca i poznać osoby, które pracują w naszej szkole. Wszyscy pracownicy bardzo serdecznie nas przyjęli i chętnie opowiadali dzieciom o swojej pracy- często skomplikowanej i odpowiedzialnej. Dzieci miały okazję poznać specyfikę pracy w różnych zawodach i dowiedziały się, że każda praca jest potrzebna.

          • Dzień kropki w grupie 3-latków

          • Grupa 3-latków obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

            Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.

            Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.

            Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce, bombkę choinkową, kolorową kulę. Na zakończenie dnia każde dziecko otrzymało dyplom oraz mogło wykonać zdjęcie w "kropkowej" fotobudce. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach.

             

          • Zajęcia w klasie 2a

          • Uczniowi klasy 2a uczęszczający na zajęcia wyrównawcze oraz kółko rozwijające, dzięki projektowi Laboratorium przyszłości na ostatnich zajęciach mogli  skorzystać z bardzo ciekawych i nowoczesnych pomocy dydaktyczny. Ozobot- zadaniem dzieci było wyznaczanie trasy po której poruszał się robót. Uczniowie rozwijali swoją pomysłowość oraz orientację przestrzenną. Nie są to na pewno ostatnie zajęcia, podczas których korzystamy z nowoczesnych technologii.

          • Laboratorium przyszłości

          • W naszej szkole realizujemy program "Laboratoria przyszłości". W ramach jego trwania nasza szkoła otrzymała 80 400 złotych.

            Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Sławoborzu otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 80 400 złotych na zakup zakup sprzętu oraz pomocy dydaktycznych. 

             

            Szkoła zakupiła i otrzymała następujące wyposażenie:

            • Lego Education SPIKE
            • Zestaw edukacyjny Arduino
            • Zestaw edukaacyjny z mikrokontrolerami RFID i Stareter Kit
            • BeCreo - zestaw mikrokontrolerów
            • Blenda
            • Zestaw oświetleniowy
            • Tło fotograficzne
            • Zestaw do karaoke
            • Oprogramowanie Adobe Premiere
            • Oprogramowanie Corel Pinnacle Studio
            • Stacja lutownicza grotowa Hot Air WEP 872D
            • Długopisy 3D + filamenty
            • ClassVR
            • Zestawy do zajęć technicznych (szycie, majsterkowanie)
            • Maszyna do szycia
            • Stanowisko pracy nauczyciela
            • Statyw do aparatu
            • Dron
            • Wizualizer Epson
            • Roboty Codey Rocky
            • Robot Phoyon Edu
            • Robot Abili Krypton
            • Puzzle do robotów
            • Zestaw eletroniczny
            • Słuchawki bezprzewodowe

            Zakupiony sprzęt odpowiada naszym potrzebom i wykorzystywany będzie w realizacji podstawy programowej, na zajęciach dodatkowych, kołach zainteresowań jak również w przygotowaniach do konkursów w klasach 1-3 oraz 4-8.

          • Dzień kropki

          • Kreatywna zabawa w klasie 5a z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki. Wystarczyło kilka składników, aby uczniowie puścili wodze wyobraźni