• Konkurs z języka angielskiego "Fox 2023"

          • Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczniów biorących udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Fox 2023!

            Na wyniki będzie trzeba poczekać, ale już teraz wielkie brawa za wyzwanie, jakie uczniowie podjęli, a także za chęci, motywację i wkład pracy, jaki włożyli w przygotowanie do konkursu.

            Podziękowania także dla nauczycieli języka angielskiego oraz dla rodziców naszych dzielnych konkursowiczów, którzy mocno wspierali pociechy.

            Konkurs polegał na rozwiązaniu szeregu zadań testowych dotyczących słownictwa, gramatyki języka angielskiego oraz kultury, historii, sztuki i tradycji krajów anglosaskich tj. m.in. Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Australii i Kanady.

            Udział wzięły 33 osoby, w następujących kategoriach:

            Kittens dla klas III i IV – 15 uczniów

            Bunnies dla klas V i VI – 10 uczniów

            Ducks dla klas VII i VIII – 8 uczniów

            Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały p. Anna Tyma i p. Iwona Pacocha.

            Trzymamy kciuki za wyniki!

          • Dzień wody

          • 22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolorze niebieskim, zamieniając się tym samym w kropelki wody. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się jak oszczędzać wodę i dlaczego jest to ważne dla naszego środowiska. Przedszkolaki wykonały też prace plastyczne z kropelką wody w tle. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Czy coś w tej wodzie jest? Co pływa w wodzie, a co tonie? Wprawiały wodę w ruch za pomocą słomek oraz wykonały eksperyment z chmurką deszczową oraz efekt lampy z lawą. Dzieci poznały jak wielkie znaczenie ma woda dla życia na Ziemi i dlaczego musimy ją oszczędzać.

          • Dzień Wiosny u 4-latków

          • Powitanie wiosny to w przedszkolu bardzo oczekiwany przez dzieci dzień. Już od dłuższego czasu przedszkolaki przygotowywały się na jego nadejście dekorując salę swoimi wiosennymi pracami. W każdej sali pojawiły się także wiosenne dekoracje. Dzieci z grupy 4-latków założyły także ogródek na parapecie - z którego codziennie przy śniadaniu ubywa zielonej rzeżuchy…. A dziś było u nas jak w ulu – dzieci witały wiosnę tańcem, śpiewem i wiosennym wierszem. Aby cieszyć się wiosennymi kolorami wykonaliśmy eksperyment z „rozkwitającymi” na wodzie papierowymi kwiatami - które wywołały wiele uśmiechów i wzbudziły dużo radości. Po krótkim spacerze korytarzami szkoły przedszkolaki udały się na pierwszy w tym roku pikniki na dywanie. To był prawdziwie wiosenny dzień!

          • Dzień Wiosny u 3-latków

          • W grupie 3-latków Dzień Wiosny obchodzony był bardzo kolorowo. Tego dnia przedszkolaki sadziły cebulki, malowały na folii, wyklejały motylki oraz śpiewały wiosenne piosenki. Niosąc wykonane z bibuły kwiaty wyruszyliśmy na „kolorowy spacer”. Dzięki temu wypędziliśmy zimę, a przywitaliśmy piękną wiosnę.

          • Sadzenie drzew

          • Uczniowie klas 6 i 7 uczestniczyli dzisiaj w akcji sadzenia drzew, zainicjowanej przez wójta naszej gminy, pana Marcina Książka. Drzewka zostały sfinansowane przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych z Otwocka.

          • MATEMATYCZNY TYDZIEŃ

          • Dzień 14 marca to Dzień Liczby Pi – święto obchodzone corocznie, głównie w kręgach akademickich i szkolnych. Dzień ten to także Światowy Dzień Matematyki.

            W naszej szkole w dniach 13 – 17 marca urządziliśmy

            MATEMATYCZNY TYDZIEŃ.

            Dnia 14 marca 23 uczniów klas siódmych i ósmych wzięło udział
            w konkursie „Stachy – międzyszkolne potyczki matematyczne”. Został on przeprowadzony w formie zdalnej, uczestniczyła w nim młodzież okolicznych szkół podstawowych powiatu świdwińskiego, drawskiego, białogardzkiego
            i szczecineckiego. Zadania były trudne, a ich rozwiązywanie ograniczone czasowo, obejmowały następujące działy: arytmetyka, geometria, skala mapy, zadania tekstowe, kąty i wielokąty oraz zagadki logiczne. Opiekę sprawowały Beata Żuromska i Ewa Drabiuk

             Dnia 16 marca uczniowie uczestniczyli w konkursie „Kangur matematyczny”. To przedsięwzięcie, które co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. W naszej szkole odbywa się systematycznie od 1995 roku. Biorą w nim udział dzieci od klasy drugiej do ósmej, a wcześniej także młodzież gimnazjalna. W tegorocznej edycji udział wzięli uczniowie w następujących kategoriach:

            Żaczek – kl.2 – 13 uczniów, Maluch – kl.3-4 – 18 uczniów

            Beniamin – kl.5-6 – 7 uczniów, Kadet – kl.7-8 – 16 uczniów

            Uczniowie w skupieniu rozwiązywali „kangurowe” testy, które wymagają nie tylko dużej wiedzy, ale także matematycznego sprytu, logicznego myślenia, świetnej sprawności rachunkowej, wyobraźni przestrzennej i wytrwałości. Wszyscy otrzymali dyplomy i układanki logiczne. Na wyniki trzeba poczekać do czerwca. Mamy nadzieję, że będą równie wysokie jak w latach ubiegłych.

            Do konkursu dzieci przygotowywały wszystkie nauczycielki matematyki, a nad prawidłowym przebiegiem czuwały Adrianna Piszcz, Ewa Drabiuk i Iwona Pacocha.

                      W tym tygodniu na lekcjach matematyki dzieci rozwiązywały zagadki matematyczne, a na korytarzu zawisła nowa gazetka ścienna.

            Ewa Drabiuk

          • Podziękowania

          • Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki Nr 1 w Sławoborzu składają podziękowania Panu Bartłomiejowi Troczyńskiemu za ufundowanie i przekazanie roweru, kasków oraz kamizelek odblaskowych.

            Dziekujemy!

          • Piaskowa magia

          • Dnia 13.03 uczniowie klas 1-3 wybrali się na przedstawienie teatralne teatru "Piaskowa magia" do zamku w Świdwinie. Uczniowie mogli podziwiać, na dużym ekranie ilustracje tworzone na piaskiu, przez dwie artystki do czytanego przez lektora tekstu baśni.

          • Wizyta klas 8 w LO

          • 07.03 uczniowie klasy 8a i 8b odwiedzili Liceum Ogólnokształcące w Świdwinie, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną, poznać nauczycieli, uczniów oraz funkcjonowanie szkoły.

          • Udział w akcji "Pola Nadziei"

          • Podczas zajęć świetlicowych uczniowie klas 4, 5 wzięli udział w akcji "Pola Nadziei" i za pomocą długopisów 3D tworzyli żonkile.

            Uczniowie korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach projektu #Laboratoriumprzyszłości.

          • Informacja

          • Szanowni Państwo,

            od 15 lutego do 31 marca trwa rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego (Fundacji EFC) realizowanego w partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków. To kompleksowe wsparcie dla uczniów i uczennic przyznawane na cały okres nauki w szkole średniej.  

            Zwracamy się z prośbą o wsparcie w dotarciu do tych najbardziej potrzebujących stypendium. Wśród Państwa uczniów i uczennic są osoby, mające szczególne osiągnięcia w nauce – z pewnością docenią taką szansę.

            Zaproszenie kierujemy do ósmoklasistów, którzy pochodzą z małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców), a chcieliby rozpocząć naukę w wymarzonym liceum lub technikum w dużym mieście. 

            Uważność na potrzeby młodzieży jest dziś ważniejsza, niż kiedykolwiek – dlatego poza finansowaniem zakwaterowania w bursie, stypendium oferuje także:

            • wspólne działania społeczne, 
            • bezpieczną, twórczą przestrzeń do rozwoju i realizowania pasji w ramach tutoringu oraz Indywidualnego Planu Rozwoju,
            • naukę języka angielskiego,
            • opiekę doświadczonej i zaangażowanej kadry, 
            • wsparcie psychologiczne, 
            • letnie i zimowe wyjazdy, warsztaty.

            To wszystko stypendyści i stypendystki, absolwenci i absolwentki programu oraz zespół fundacji realizują razem, wspierając się wzajemnie. 

            W województwie zachodniopomorskim współpracujemy z II Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I w Szczecinie oraz z XIII Liceum Ogólnokształcącym.

            Szczegółowe informacje na www.efc.edu.pl/programy/horyzonty

            Pozdrawiam serdecznie i w razie pytań pozostaję do dyspozycji,

            Anna Mazek

          • Informacja

          • Szanowni Państwo!

             

            Dziękujemy za udział Państwa szkoły podstawowej w edukacyjnym Programie dla szkół, dzięki któremu dzieci z klas I-V mogą w praktyce uczyć się zasad zdrowego odżywiania, poprzez regularne spożywanie owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz powiązane działania edukacyjne.

            Mając na uwadze, iż dla jak najskuteczniejszej realizacji programu i osiągania jego celów ważne jest zaangażowanie zarówno szkół, w których jest on realizowany, jak również wsparcie rodzin dzieci w nim uczestniczących, przekazujemy Państwu do wykorzystania propozycję informacji – listu Państwa szkoły skierowanego do rodziców i opiekunów dzieci uczestniczących w programie. W związku z rozpoczęciem drugiego semestru realizacji programu w przygotowanym liście przypominamy rodzicom o zasadach i celach programu, w którym uczestniczą ich dzieci oraz o jego ważnych aspektach, na które powinni zwrócić uwagę. Zachęcamy również do kontynuowania aktywności związanych ze zdrową dietą oraz aktywnym stylem życia w domu rodzinnym.

            Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o udostępnienie załączonego listu rodzicom zgodnie z formą komunikacji z rodzicami przyjętą w Państwa szkole, np. mailowo lub poprzez dziennik elektroniczny, itp., za co z góry serdecznie dziękujemy.

             

            Z poważaniem

            Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa


            Informacja dla rodzicow - Program_dla_szkol_-_Informacja_dla_rodzicow.pdf​​​​​​​