• Ale draka! Obchodzimy Dzień Chłopaka

• 29 września w klasie IIIa chłopcy obchodzili swoje święto. W tym dniu dziewczynki, oprócz tradycyjnych życzeń, wręczyły kolegom słodkie upominki. Odbyły się również dwa konkursy. W pierwszym chłopcy mieli za zadanie, za pomocą dotyku, rozpoznać stojącą naprzeciw koleżankę. Druga konkurencja polegała na narysowaniu swojego porteru mając zasłonięte oczy. Obydwie konkurencje przyniosły wiele radości i uśmiechu

• Europejski Tydzień Sportu

• W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu wczoraj w naszej szkole zostały zorganizowane biegi, w których wzięli udział uczniowie klas 4-8. Rywalizacja była zacięta, wszyscy uczestnicy dali z siebie wszystko. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
          • Grupy przedszkolne

• W bieżącym roku szkolnym wszystkie grupy przedszkolne wybrały dla siebie nazwy:

grupa 3-latków to „Smerfy” (wych. A. Jabłońska)

grupa 4-latków to „Jeżyki” (wych. B. Paruch – Osial)

grupa 5-latków to „Pszczółki” ( wych. E. Bocheńska)

grupa 6-latków to „Sówki” (wych. M. Kołodziej)

Zapraszamy do obejrzenia wizytówki każdej z grup.

• Polak ma essę

• W tym roku 3 klasy z naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Polak ma essę"! - klasa 6a, którą zgłosiła p. Joanna Szumińska, klasa 4b, zapisana przez p. Małgorzatę Szaniawską oraz 4a - pod opieką p. Joanny Krzywiec. Uczniowie będą mieli okazję wykazać się pomysłowością oraz kreatywnością, a przy okazji utrwalą zdobytą wiedzę.

• Wycieczka rowerowa klas 8

• Wrzesień w tym roku rozpieszcza nas wspaniałą pogodą W związku z tym klasy 8 pod opieką wychowawców i nauczycieli WF, postanowiły się wybrać na wycieczkę rowerową. Celem były wrzosowiska w okolicy Kaliny. Co prawda nie obyło się bez kilku awarii rowerów po drodze, ale na szczęście wszyscy wrócili zadowoleni. Na przyszłość chcielibyśmy zaapelować o doposażenie się uczniów w kaski i okresowe przeglądy rowerów. To gwarancja większego bezpieczeństwa na drodze.

• Dzień Przedszkolaka

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to świetna okazja, by świętować bycie przedszkolakiem! Po pierwszych trudniejszych dniach wszystkie dzieci mogą się wreszcie poczuć prawdziwymi przedszkolakami i z uśmiechem włączyć się do wspólnych zabaw. Naszym Przedszkolakom życzymy zdrowia, spełnienia marzeń i wielu radosnych chwil w towarzystwie kolegów i koleżanek.

• Akcja Sprzątania Świata

• W dniach 15-17 września miała miejsce 30 ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Przyłączyła się do niej także klasa 4b i zadbała o teren wokół szkoły.

• Talenciaki

• Ruszyła kolejna akcja zbierania "Talenciaków" w naszej szkole. Bardzo prosimy wszystkich o wsparcie! W ramach ostatniej akcji nasza szkoła wzbogaciła się między innymi o profesjonalny sprzęt do badmintona i materiały plastyczne. Składamy gorące podziękowania Pani Marcie Huzarewicz za zaangażowanie w prowadzeniu zbiórki.

• Wycieczka po szkole

• W ubiegłym tygodniu przedszkolaki z grupy 4-5 latków wybrały się na zwiedzanie szkoły. Celem naszego spaceru było poznanie różnorodnych zawodów, które wykonują osoby zatrudnione w naszej placówce. Dzieci w pierwszej kolejności odwiedziły pana dyrektora, pracowników administracji oraz kuchni. Po drodze spotkaliśmy także innych pracowników szkoły i z każdym chwilkę porozmawialiśmy o jego pracy i zakresie obowiązków. Przedszkolaki dowiedziały się, co w pracy robi pan dyrektor, u kogo rodzice płacą za obiadki, kto kupuje produkty na obiad, kto gotuje te pyszne obiadki i jak często trzeba sprzątać szkolne korytarze aby było czysto. Dzieci miały także okazję podejrzeć szkolne pomieszczenia przy pomocy monitoringu oraz odwiedzić starszych kolegów, którzy nie tak dawno jeszcze chodzili do przedszkola. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy opowiedzieli nam o swojej pracy.

• Akcja Sprzątania Świata

• W ramach projektu "Laudato si", realizowanego w naszej szkole, uczniowie klasy 5a i 5b dnia 15 wrzesnia 2023 włączyli się w 30. finał Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata

• Dzień kropki

• 15 września przedszkolaki z grupy 3-latków obchodziły Dzień Kropki. W tym dniu nie tylko chodzi o przeliczanie kropek na biedronce czy układanie kropek kolorami tylko o to, że powinniśmy doceniać starania dziecka i pokazać mu, że skoro się próbuje, to już jest mistrzem.

• Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024

• Witamy wszystkich uczniów, pracowników, rodziców i sympatyków 🙂 w nowym roku szkolnym 2023/2024.
            Wszystkim uczniom życzymy zapału i wytrwałości w trakcie osiągania wyznaczonych celów 💪.
            O 9:00 spotkaliśmy się na uroczystym apelu. Podczas uroczystości miało miejsce oficjalne pożegnanie p. wicedyrektor Elżbiety Szadkowskiej. Pełniła swoją funkcję przez 26 lat i przez ten czas wykazywała się profesjonalizmem, wspaniałomyślnością, cierpliwością i przede wszystkim ogromnym sercem, zarówno wobec uczniów jak i rodziców i pracowników. Będzie nam jej bardzo brakowało... Wiemy jednak, że godnie zastąpi ją nowy wicedyrektor p. Dariusz Piszcz.