• Przedstawienie "Kopciuszek"

• Uczniowie klasy 6a i 8a w ostatnich tygodniach uczestniczyli w kółkach teatralnych prowadzonych przez p. Magdalenę Sobieraj w ramach projektu "Pomorze Zachodnie - Wsparcie Psychologiczno-Pedagogiczne". Efektem spotkań była realizacja przedstawienia pt. "Kopciuszek", które zostało wystawione 21 czerwca dla młodszych klas szkoły i przedszkolaków. W przedsięwzięcie zaangażowali się również przedstawiciele klas 7a , 7b i 5a, którzy odegrali sceny zbiorowe, przygotowane pod kierunkiem p. Joanny Krzywiec. Jesteśmy dumni, że mamy tak liczne grono utalentowanej artystycznie młodzieży. Sądząc po reakcji publiczności, sztuka się podobała.

• Debata "Młodzi o Polsce - nowe wyzwanie dla Polski, uchodźcy wojenni z Ukrainy"

• Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zostali zaproszeni na spotkanie „Młodzi o Polsce - nowe wyzwanie dla Polski, uchodźcy wojenni z Ukrainy” do Świdwińskiego Ośrodka Kultury. Dnia 20.06.2022. uczniowie naszej szkoły, wraz z p. Iwoną Pacocha, wzięli udział w debacie Młodzi o Polsce z udziałem Pawła Szefernakera, pełnomocnika rządu ds. uchodźców wojennych z Ukrainy.

• Bal klas 8

• 10.06 klasy 8 miały swój dzień - bal ósmoklasisty. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że zabawa była wspaniała, a wspomnienia pozostaną z nimi na długo.

• Wycieczka do Dźwirzyna

• W dniach 1-3 czerwca młodzież z kasy 8a uczestniczyła w wycieczce do Dźwirzyna. Celem wyjazdu było poznawanie piękna krajobrazu Pomorza Zachodniego, propagowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego, trening umiejętności społecznych i właściwych zachowań w miejscach publicznych. We wspomnieniach zostanie dobra zabawa i dużo śmiechu

• Wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego

• 3 czewca 2022r. klasy: 5b, 7a i 7b wybrały się wraz z wychowawczyniami na wycieczkę do Słowińskiego Parku Narodowego. Uczniowe pokonali wydmy, udali się brzegiem morza do latarni morskiej, gdzie podziwiali piękne widoki parku z góry.

• Dzień Dziecka

• W Naszej Szkole tradycyjnie świętowaliśmy Dzień Dziecka na sportowo. Atrakcji było mnóstwo, dla tych młodszych i starszych. Nawet deszczowa aura nie popsuła nam zabawy.

Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego za przygotowanie świetnej zabawy.

• Wizyta 7a w Centrum Nauki Cordis w Świdwinie

• 19 maja 2022r klasa 7a wybrała się do Cenrum Nauki Cordis w Świdwinie.

Głównym punktem programu wycieczki była popularyzacja nauki przy użyciu nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Uczniowie mogli poznać prawa nauki poprzez samodzielnie przeprowadzone doświadczenia na interaktywnych wystawach.  Tematem przewodnim było innowacyjne technologie w zdrowiu.

• Wycieczka na poligon

• 18 maja uczniowie z klasy 4a i 6a wybrali się na wycieczkę pod Trzebiatów na Kajtur Event - Poligon, aby wziąć udział w zabawie "Operacja-Integracja". Po przybyciu i podzieleni na plutony, przystąpili do rywalizacji. Celem było zdobycie jak największej ilości punktów, podczas wykonywania zadań o zróżnicowanym stopniu trudności. Wymagało to skutecznego współdziałania i komunikowania się, a także niekiedy pokonywania własnych słabości. Wszystkie grupy świetnie się spisały; uczniowie wracali zmęczeni, ale zadowoleni