• Zajęcia z techniki

• Dzisiaj na zajęciach z techniki uczniowie klasy 6a pracowali na nowoczesnym sprzęcie zakupionym w ramach #LaboratoriumPrzyszłości. Testowali aparat fotograficzny, kamerę oraz google VR.

• Pasowanie na czytelnika

• Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klasy 1a do grona czytelników biblioteki szkolnej. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie zostali zabrani wirtualnym pociągiem do krainy baśni. Po drodze spotkali postacie bajkowe tj.Kota w butach, Babę Jagę, Czerwonego Kaptureka, Kopciuszeka, Królewnę Śnieżkę. Uczniowie odgadywali także bajkowe zagadki, dowiedzieli się jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książki. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki, a pani dyrektor dokonała pasowania każdego z uczniów. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy, emblematy czytelnika i zakładki do książki.

• Dzień Kubusia Puchatka

• 18 stycznia Dzień Kubusia Puchatka - uczniowie z klas 1,2 i 3  w świetlicy szkolnej  słuchały opowiadań z serii "Kubuś Puchatek". Następnie dzieci wykonały prace plastyczne z wizerunkiem postaci z Kubusia Puchatka, używając farb, pasteli i masy solnej.

• Mistrz tabliczki mnożenia

• W dniach 17-18 stycznia 2023 r. w szkole został przeprowadzony konkurs „Mistrz tabliczki mnożenia”, w którym wzięli udział wszyscy chętni uczniowie z klas 4. W pierwszym etapie wyłoniono najlepszych znawców tabliczki mnożenia w klasie 4a oraz klasie 4b.

Drugi etap wyłonił zwycięzców konkursu:

I miejsce – Maria Chuda,

II miejsce – Weronika Pietkiewicz,

III miejsce – Alan Partyka.

Podziwiamy i gratulujemy!

• Zajęcia w świetlicy szkolnej 4-8

• Uczniowie podczas zajęć w świetlicy szkolnej korzystają ze sprzętu #Laboratorium przyszłości. W poniedziałek uczniowie klasy 4b wykonywli maski karnawałowe za pomoca długopisów 3D.

• Zajęcia z techniki

• Podczas zajęć z techniki uczniowie klasy 7a mieli możliwość korzystania ze sprzętu zakupionego w ramach projektu "#Laboratorium przyszłości". Korzystali między innymi z narzędzi (młotek, szczypce), szyli na maszynie do szycia oraz zaczęli tkać na krosnie.

• Z wizytą w Schronisku dla Zwierząt w Kołobrzegu

• 05.01.2023 r. grupa uczniów z naszej szkoły pojechała do schroniska „Reks” w Kołobrzegu, aby przekazać zwierzętom zebraną karmę. Akcja trwała 2 miesiące i była skierowana głównie do uczniów naszej szkoły, jednak przyłączyli się do niej także pracownicy szkoły.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich biorących udział w zbiórce oraz do rodziców uczniów, bo z pewnością też mieli swój wkład zarówno ekonomiczny, jak i empatyczny.

Lista osób, które wsparły naszą akcję:

• Sieradzka Zuzanna (kl. 4a)

• Golczyk Lena, Strojek Nikola, Śmigasiewicz Szymon, Tyma Emilia (kl. 5a)

• Borowska Lena, Falkowska Łucja, Stolarczyk Wiktoria (kl. 6a)

• Chmal Hubert, Krzywiec Hanna, Nowakowska Martyna (kl.7a)

• Patyk Antoni, Szreder Hubert, Wieprzycki Hubert (kl.7b)

• Buczek Maja, Hamulak Gabriela, Kostek Krystian, Sieradzki Jakub (kl. 8a)

• Durzyńska Maja, Huzarewicz Kaja, Kędra – Ciba Miłosz, Szreder Aleksandra, Troczyński Tomasz, Wasińska Magdalena (kl. 8b)

• klasa 3b razem ze swoją wychowawczynią p. Iwoną Golczyk

• p. Marta Huzarewicz, p. Beata Jany, p. Elżbieta Szadkowska, p. Ania Wieczorek.

Serce człowieka możemy ocenić po tym, jak traktuje on zwierzęta”.

Immanuel Kant

Jeszcze raz bardzo dziękujemy i do następnej akcji, do której już serdecznie zapraszamy!

• Zajęcia biblioteczne w klasach 1-3

• W bibliotece szkolnej odbył się cykl lekcji bibliotecznych - głośne czytanie. Uczniowie z klas 1-3 słuchali opowiadań z książki pt. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (4 prawych i 6 lewych)". Po wysłuchaniu opowiadań każda klasa wykonała pracę plastyczną pt." Moja zagubiona skarpetka". Dzieci  z klasy 1 malowały farbami i  dekorowały gotowe ilustracje skarpetki.Uczniowie z klas 2 i 3 ze swojej zagubionej skarpetki wykonały maskotkę.