• PEDAGOG

"Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż." Janusz Korczak
        • POMOC - Telefony zaufania

•

Telefon zaufania to bezpłatna infolinia, kontakt telefoniczny przeznaczony dla osób dotkniętych przemocą, alkoholem oraz dla tych, które z różnych powodów potrzebują rozmowy, pomocy lub wsparcia.

Telefon zaufania to infolinia bezpłatna,  zarówno dla osób, które dzwonią z telefonów stacjonarnych, jak i dla tych, którzy wykonują połączenie z telefonów komórkowych.

Jeśli potrzebujesz pomocy i czujesz potrzebę rozmowy z psychologiem, w każdej chwili i z każdego miejsca możesz zadzwonić na numer telefonu zaufania.

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży przeznaczony jest, by pomóc osobom, które znalazły się w trudnych sytuacjach, są ofiarami przemocy czy przemocy seksualnej.

W czasie rozmowy nie trzeba podawać żadnych danych osobistych.

W czasie rozmowy konsultant dokładnie ich wysłucha, a jeśli problem będzie poważny i uzna, że konieczna jest interwencja specjalistów, wtedy tak poprowadzi rozmowę, by udało się pomóc.

Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Antydepresyjny Telefon Forum

Przeciw Depresji

Telefon zaufania dla dzieci