• PEDAGOG

"Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż." Janusz Korczak
        • Zadania

• Każdy członek społeczności szkolnej – uczeń, nauczyciel i rodzic, może zwrócić się do pedagoga po pomoc i wsparcie w różnych sprawach:

porozmawiać o problemach, rozwiać wątpliwości , uzyskać poradę lub informację gdzie szukać dalszej pomocy.

Pedagog specjalny

mgr Paulina Ziemińska

mgr Sylwia Rewers - Błach

Pedagog szkolny zajmuje się wspomaganiem: uczniów, rodziców i nauczycieli.

Prowadzi:

- indywidualne rozmowy wspierające,

- zajęcia z uczniami,

- pomaga w rozwiązywaniu trudnych sytuacji wychowawczych.

ZADANIA I DZIAŁANIA PEDAGOGÓW:

• Rozpoznawanie indywidualnych potrzeb uczniów oraz analizowanie przyczyn niepowodzeń szkolnych.
          • Praca z uczniami o szczególnych potrzebach edukacyjnych.
          • Określanie form i sposobów udzielania pomocy uczniom.
          • Zapobiegania zachowaniom dysfunkcyjnym uczniów oraz wspierania ich rozwoju.
          • Organizowanie różnych form pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli.
          • Organizowanie (prowadzenie) zajęć psychoedukacyjnych w celu wspomagania wychowawczej funkcji rodziny.
          • Organizowanie (prowadzenie) warsztatów dla rodziców i nauczycieli w celu doskonalenia umiejętności z zakresu komunikacji społecznej oraz umiejętności wychowawczych.
          • Udzielanie porad dla uczniów, rodziców i nauczycieli oraz konsultacji dla rodziców i nauczycieli.
          • Wspieranie rodziców i nauczycieli w rozwiązywaniu problemów wychowawczych.
          • Podejmowaniu działań mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych.
          • Podejmowanie działań wychowawczych i profilaktycznych wynikających z programu wychowawczego szkoły i programu profilaktyki w stosunku do uczniów, z udziałem rodziców i nauczycieli.
          • Udzielanie nauczycielom pomocy w dostosowaniu wymagań edukacyjnych wynikających z realizowanych przez nich programów nauczania do indywidualnych potrzeb ucznia, u którego stwierdzono specyficzne trudności w uczeniu się, uniemożliwiające sprostanie tym wymaganiom.
          • Planowanie i koordynowanie zadań realizowanych przez szkołę.

Godziny pracy pedagogów szkolnych