• Regulamin stołówki szkolnej

• REGULAMIN KORZYSTANIA ZE STOŁÓWKI W PUBLICZNEJ  SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W SŁAWOBORZU

I . UPRAWNIENIA DO KORZYSTANIA ZE STOŁÓWKI

1. Ze stołówki szkolnej mogą korzystać dzieci i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1  im. T. Kościuszki w Sławoborzu oraz pracownicy szkoły.
          2. Ze stołówki korzystają dzieci i uczniowie wnoszący opłaty indywidualnie bądź finansowani przez: GOPS lub innych darczyńców.
          3. Zapisy na obiady dokonywane są  na początku września lub w trakcie  roku szkolnego,  po uprzednim złożeniu  deklaracji rodzica w sekretariacie szkoły lub u intendentki szkolnej (deklaracja rodzica – załącznik do regulaminu)

II . ODPŁATNOŚĆ ZA WYŻYWIENIE

1. Koszt wyżywienia ustala  Dyrektor Szkoły w porozumieniu z organem prowadzącym i  podawany do wiadomości  na początku roku szkolnego.
          2. Koszt wyżywienia dla dzieci i uczniów obejmuje cenę produktów
            zużytych do przygotowania posiłku, czyli tzw. koszt wsadu do kotła.
          3. W związku ze wzrostem cen produktów w trakcie roku szkolnego dopuszcza się
            możliwość podwyższenia odpłatności w  trakcie roku szkolnego.
          4. Odpłatność miesięczna  jest zależna  od ilości  dni obiadowych - podawana  pierwszego dnia danego miesiąca.

III. SPOSÓB DOKONYWANIA OPŁAT ZA WYŻYWIENIE

1. Odpłatność za wyżywienie dokonywana jest wyłącznie w formie przelewów na podane konto szkoły w nieprzekraczalnym terminie do 15-stego  dnia następnego miesiąca rozliczeniowego, w którym dziecko/uczeń/pracownik korzysta ze stołówki.
          2. W przypadku wpłat po terminie naliczane będą ustawowe odsetki.
          3. Opłata za wyżywienie będzie wnoszona na podstawie karnetu żywnościowego - kwota wyliczona na postawie dni żywieniowych przypadających w danym miesiącu lub indywidualnie dla każdego dziecka korzystającego z wyżywienia, po wcześniejszym zgłoszeniu nieobecności.
          4. W tytule przelewu należy wpisać:  imię i nazwisko dziecka, miesiąc, za który dokonywana jest płatność oraz dopisek- " opłata za wyżywienie".
          5. Nr konta, na które należy dokonać przelewu: 94 8581 0004 0006 7104 2000 0001
          6. Posiłki będą wydane na podstawie sporządzonych imiennych list, przekazanych wychowawcy w świetlicy

IV. ZWROTY ZA WYŻYWIENIE

1. Zwrot poniesionych kosztów może nastąpić z uwagi na nieobecność
            dziecka/ucznia spowodowaną chorobą, wycieczką lub innymi przyczynami losowymi według określonych niżej zasad.
          2. Odwołania posiłków należy dokonać w sekretariacie szkoły( 094 36 47 038) lub intendentki   (793 293 523) dnia poprzedzającego nieobecność dziecka,  najpóźniej  w dniu nieobecności do godziny 8.15 .
          3. W odwoływanych dniach posiłki dla dziecka nie będą przygotowane, a kwota zostanie odliczona przy wpłacie za następny miesiąc.
          4. Brak informacji ze strony rodzica/opiekuna o nieobecności dziecka  spowoduje, iż wyżywienie dla dziecka zostanie przygotowane i nie będzie podlegało odliczeniu.

V. WYDAWANIE POSIŁKÓW

1. Posiłki wydawane są od godz. 8:00 do godz. 12:35, dla uczniów - w czasie przerw obiadowych.

2. Na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej szkoły umieszczany  jest tygodniowy jadłospis  zatwierdzony przez dyrektora.

3. Posiłki przygotowywane są zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia i kalkulacją kosztów.

VI. ZASADY ZACHOWANIA W STOŁÓWCE

1. Podczas spożywania posiłków obowiązują zasady kulturalnego zachowania.
          2. Po spożyciu obiadu brudne naczynia należy odnieść w wyznaczone miejsce
          3. W czasie spożywania posiłku w stołówce przebywają tylko osoby jedzące obiad
          4. Nad bezpieczeństwem uczniów przebywających w czasie obiadu w stołówce odpowiada nauczyciel dyżurujący

VII. O WSZYSTKICH SPRAWACH ZWIĄZANYCH Z ORGANIZACJĄ PRACY STOŁÓWKI DECYDUJE DYREKTOR SZKOŁY.

Karta zapisu dziecka na obiady - KARTA_ZAPISU_DZIECKA_na_obiady.pdf