• Z życia biblioteki

• Nowy rok szkolny 2022/2023

Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klasy 1a do grona czytelników biblioteki szkolnej. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie zostali zabrani wirtualnym pociągiem do krainy baśni. Po drodze spotkali postacie bajkowe tj.Kota w butach, Babę Jagę, Czerwonego Kaptureka, Kopciuszeka, Królewnę Śnieżkę. Uczniowie odgadywali także bajkowe zagadki, dowiedzieli się jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książki. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki, a pani dyrektor dokonała pasowania każdego z uczniów. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy, emblematy czytelnika i zakładki do książki.