• Regulamin biblioteki

• REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W SŁAWOBORZU

1.Z biblioteki szkolnej mogą korzystać uczniowie, pracownicy szkoły i rodzice.

2. Każdy czytelnik powinien zaznajomić się z regulaminem biblioteki szkolnej i godzinami jej otwarcia.

3. W bibliotece obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków.

4. Wypożyczone książki należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem.

5. Czytelnik wypożycza książki wyłącznie na swoje nazwisko.

6. Jednorazowo można wypożyczyć 2 książki na okres 3 tygodni.

7. Czytelnik może prosić o zarezerwowanie potrzebnej mu książki.

8. W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki, czytelnik zobowiązany jest zwrócić taką samą pozycję książkową lub wskazaną przez nauczyciela bibliotekarza.

9. Wszystkie wypożyczone materiały ( książki, czasopisma) powinny być zwrócone do biblioteki na 2 tygodnie przed końcem roku szkolnego.

10. Czytelnicy opuszczający szkołę zobowiązani są do wcześniejszego  rozliczenia się z biblioteką.